AppLock

AppLock

Zabezpiecz swoje najgłębsze i najmroczniejsze sekrety

Bezpieczeństwo to obecnie gorący temat. Ostatnio wiele mówiło się o wycieku prywatnych zdjęć wielu celebrytów, który zapoczątkował całą serię podobnych incydentów. Może ci się wydawać, że twój telefon jest bezpieczny, bo używasz ekranu blokady, jednak czy nie myślałeś nigdy o zabezpieczeniu indywidualnych aplikacji lub ustawień? AppLock oferuje właśnie takie funkcje.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo efektywna i niezawodna ochrona
  • Ochrona nie tylko aplikacji, ale również ustawień systemowych
  • Zabezpiecza zdjęcia oraz filmy
  • Dwustopniowa ochrona

Wady

  • Zawodzące przywracanie ustawień e-mail
  • Trzeba pojedynczo instalować każdą aplikację

Bardzo dobry
8

Bezpieczeństwo to obecnie gorący temat. Ostatnio wiele mówiło się o wycieku prywatnych zdjęć wielu celebrytów, który zapoczątkował całą serię podobnych incydentów. Może ci się wydawać, że twój telefon jest bezpieczny, bo używasz ekranu blokady, jednak czy nie myślałeś nigdy o zabezpieczeniu indywidualnych aplikacji lub ustawień? AppLock oferuje właśnie takie funkcje.

Pełne zabezpieczenie

Kiedy otworzysz aplikację AppLock, natychmiast otrzymasz podpowiedź, żeby wpisać hasło numeryczne składające się z maksymalnie 16 znaków.

Możesz zablokować obie aplikacje systemowe (takie jak wiadomości tekstowe lub połączenia przychodzące) oraz aplikacje firm trzecich (np. Facebook lub WhatsApp). Spowoduje to zablokowanie twoich ustawień i zastopowanie możliwości instalowania/odinstalowania aplikacji przez inne osoby. Możesz nawet zablokować dostęp do sklepu Google Play.

Jeśli chcesz dodać kolejny poziom bezpieczeństwa, możesz stworzyć coś, co nazywane jest osłoną. Jest to w rzeczywistości nieprawdziwy ekran, który mówi ci, że aplikacja została zatrzymana lub prosi o identyfikację za pomocą odcisku palca. Jednak jest to ten sam proces odblokowujący oba z tych ekranów.

Androidowy widget jest całkiem pożyteczną opcją, ponieważ pozwoli ci na wyłączenie wszystkich aplikacji, jakie zostały zablokowane poprzez wprowadzenie odpowiedniego hasła lub wzoru.

AppLock nie tylko blokuje twoje aplikacje, ale umożliwia również umieszczenie swoich zdjęć lub filmów wideo w zabezpieczonej hasłem „krypcie”, aby utrzymać je poza dostępem wścibskich oczu.

Pewne funkcje, takie jak ukrywanie ikon AppLocka, są dostępne jedynie w wersji premium. Warto też zauważyć, że jest to produkt skierowany do blokowania twoich aplikacji, a nie ekranu czy karty SIM.

Bardzo efektywna ochrona

AppLock jest prosty w użyciu. Wystarczy jedno kliknięcie w odpowiednią aplikację na swoim ekranie domowym, aby ją zablokować lub odblokować. Podczas testów nie zdarzył się przypadek z niezabezpieczoną odpowiednio aplikacją lub brakiem pytania o hasło.

„Osłona” ekranu mówiąca, że dana aplikacja została zatrzymana działa tak dobrze, że nawet zmyliła mnie, właściciela telefonu. Zapomniałem, że „osłona” jest włączona i myślałem, że po prostu się zepsuła.

Przechodzenie przez dwustopniową ochronę w aplikacjach, z których często korzystasz, takich jak WhatsApp lub Facebook przyprawia o ból głowy. AppLock przydaje się bardzo podczas korzystania z mobilnych aplikacji bankowych czy aplikacji, w których umieszczasz notatki z wrażliwymi informacjami.

Kiedy zapomnisz hasło, AppLock przyśle ci na twój adres emailspecjalny kod. Jednak w trakcie naszych testów opcja ta nie zadziałała i żaden mail nie przyszedł. Jest to duża wada, gdyż tym sposobem nie jesteś w stanie nawet odinstalować aplikacji, jeśli nie posiadasz swojego hasła.

Utrzyma twoje życie prywatne w dyskrecji

AppLock to świetny wybór, jeśli chcesz wzbogacić swój telefon o dodatkowy poziom bezpieczeństwa. Jeśli nie potrzebujesz używania jej jako zamiennika ekranu blokady, może to być ciekawa opcja do ochrony wrażliwych danych w aplikacjach. Może także posłużyć do powstrzymania twoich znajomych przed dostępem do zdjęć lub umieszczaniem głupich komentarzy na Facebooku, korzystając z twojej nieuwagi.

Opinie użytkowników o AppLock